Lokalizacja miejsc parkingowych

Lotnisko Chopina w Warszawie oferuje 2800 miejsc parkingowych na trzech parkingach (P1, P2 i P4) oraz 89 miejsc w strefie Kiss&Fly.


Na dwóch jezdniach bezpośrednio przed halą odlotów funkcjonuje strefa Kiss&Fly, czyli miejsce krótkiego postoju dla prywatnych pojazdów. Pierwsze 7 minut postoju w strefie jest bezpłatne. Dłuższy postój lub wjazd do strefy drugi raz w ciągu pół godziny wiążą się z opłatami zgodnie z cennikiem. W strefie obowiązuje również zakaz pozostawiania pojazdu bez nadzoru - pusty samochód może zostać odholowany na koszt właściciela. Jeżeli planujesz odprowadzić kogoś do terminala prosimy o korzystanie z parkingów wielopoziomowych P1 lub P2.

W strefie Kiss&Fly miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdują się:
  • W strefie AB 1 miejsce na jezdni A;
  • W strefie CDE 2 miejsca na jezdni A oraz 2 miejsca na jezdni B.

Zatrzymywanie się na jezdniach bezpośrednio przed Terminalem na poziomie przylotów jest zabronione.


Naprzeciwko Terminalu znajdują się wielopoziomowe parkingi P1 i P2, polecane przede wszystkim osobom odprowadzającym i odbierającym podróżnych. Na obu parkingach obowiązuje również atrakcyjna taryfa przeznaczona dla parkujących długoterminowo.

Na parkingu wielopoziomowym P1 miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdują się:
  • Na poziomie 0 (przylotów), 2 i 4 przy windzie i przy klatce schodowej na środku parkingu od strony Terminala - po 2 miejsca;
  • Na poziomie 6 (odlotów) przed podjazdem na poziom 7, za kasami automatycznymi po lewej stronie – 2 miejsca;
  • Na poziomie 7 na wprost wjazdu na parking – 2 miejsca.

Na parkingu P2 miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdują się:
  • Na poziomie 1 (przylotów) obok pomieszczenia dyspozytorów – 2 miejsca;
  • Na poziomie 2 w pobliżu wind - 2 miejsca.

Parking długoterminowy P4 znajduje się po prawej stronie hotelu Courtyard by Marriott (hotel znajduje się vis-a-vis Terminalu). Oferta tego parkingu przeznaczona jest dla kierowców pozostawiających samochód na ponad 1 dzień.

Zarezerwuj miejsce na parkingu długoterminowym P4

Na parkingu P4 miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdują się:
  • Po prawej stronie od wjazdu – 3 miejsca.

Na parkingach wielopoziomowych P1 i P2 obowiązuje ograniczenie wysokości pojadów do 2 metrów. Kierowców samochodów o wysokości ponad 2 metry, planujących krótkoterminową wizytę na Terminalu, prosimy o parkowanie na parkingu P4 gdzie dla takich pojazdów obowiązywać będzie taryfa krótkoterminowa.

Szczegóły oferty i cenniki znajdują się w zakładce „Cennik opłat parkingowych”.