W związku z nadchodzącymi wydarzeniami w dniach 5-7 lipca br. przypominamy zasady obowiązujące miłośników lotnictwa, którzy przyjadą na lotnisko lub w jego okolice, aby zobaczyć operacje samolotów specjalnych-państwowych.
Informacja dla Spotterów i miłośników lotnictwa – jak się zachować w rejonie lotniska.
- Kategorycznie nie można używać w rejonie i otoczeniu lotniska żadnych urządzeń/statków latających – dronów, UAV/RPAS, ale także balonów, latawców, lampionów itp.

- Członkowie grup spotterskich muszą mieć kamizelki odblaskowe identyfikujące ich z grupami i identyfikatory. Osoby nie będące członkami grup spotterskich również proszone są o założenie kamizelek odblaskowych w trakcie przebywania w rejonie lotniska.

- Dziennikarzy prosimy w miarę możliwości o korzystanie z kamizelek z napisem Prasa/Press

- Prosimy nie parkować samochodów w rejonach objętych zakazami (należy zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie) oraz w pobliżu ogrodzenia lotniska (dotyczy to również pól i terenów zielonych). W przypadku zaparkowania dużej liczby samochodów w miejscu nie objętym zakazem służby państwowe mogą prosić o opuszczenie danego rejonu.

- W przypadku zaparkowania samochodu prosimy nie kierować włączonych świateł w kierunku operujących samolotów.

- Doradzamy pozostawienie samochodu w większej odległości od lotniska w miejscu, co do którego nie ma wątpliwości, że może być tam zaparkowany samochód. W miarę możliwości sugerujemy dojazd grupą w pojedynczych samochodach lub skorzystanie z komunikacji miejskiej.

- Prosimy nie wykorzystywać drabin i innych przedmiotów do przewyższenia ogrodzenia lotniska. Dotyczy to również podjeżdżania pod ogrodzenie lotniska samochodami, a które są później wykorzystywane jako zwyżki.

- Prosimy stosować się do poleceń służb obecnych na miejscu. W szczególności jeśli będą prosić o opuszczenie lub odsunięcie się od wskazanego rejonu.

- Prosimy o zwracanie uwagi na zachowanie i nie robienie rzeczy, które mogą spowodować zagrożenie i reakcję służb ochrony pilnujących rejonu lotniska.

 

Taras widokowy:

  • Środa (5.07.2017) - 6:00-20:00
  • Czwartek (6.07.2017) - 6:00-22:00


WAŻNE:

Prosimy o zgłaszanie wszystkich sytuacji, które będą Państwa niepokoiły. Dotyczy to zarówno osób przebywających w rejonie lotniska jak również pojazdów, a w szczególności dronów i innych obiektów latających:

Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie:
Tel.: 22 650 25 85

Komisariat Policji Warszawa Włochy:
Tel.: 22 603 26 20
Tel.: 22 603 26 21
 

Powrót