W związku z nadchodzącymi wydarzeniami politycznymi w dniach 5-7 lipca br. nie przewidujemy występowania utrudnień na Lotnisku Chopina w Warszawie. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Miasto Stołeczne Warszawa należy się liczyć z utrudnieniami w dojeździe do lotniska ulicą Żwirki i Wigury. Należy również zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie, szczególnie w zakresie zakazu postoju i parkowania.
Informacje dla pasażerów - Lotnisko Chopina podczas Szczytu Trójmorza i wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina w normalnym ruchu pasażerskim (zarówno połączenia regularne jak i czarterowe) nie powinni odczuć bezpośrednio na lotnisku utrudnień w ciągu najbliższych kilku dni.


Miasto Stołeczne Warszawa podaje natomiast, że już od wtorku (4 lipca) ulica Żwirki i Wigury będzie wyłączona z parkowania (dotyczy także wyznaczonych miejsc parkingowych, zatok oraz chodników). Ograniczenia będą obowiązywać do godzin nocnych w czwartek 6 lipca. Sama ulica nie będzie zamknięta, ale należy liczyć się z utrudnieniami związanymi z przejazdami kolumn rządowych. Dlatego wszystkim osobom, które w najbliższych dniach muszą przyjechać na nasze lotnisko doradzamy zarezerwować sobie więcej czasu na sam przyjazd i wybrać trasę dojazdu od strony Południowej Obwodnicy Warszawy (węzeł „Lotnisko”) lub od Ursynowa, ulicą Poleczki.


W przypadku dojazdu środkami komunikacji zbiorowej sugerujemy skorzystanie z pociągu (SKM linie S2 i S3 oraz Koleje Mazowieckie – RL).


W rejonie lotniska prosimy zwracać uwagę na ustawione tymczasowe znaki. Zakazy postoju i parkowania są tymczasowo ustawiane również w miejscach, gdzie na co dzień można parkować. Dotyczy to szczególnie uliczek i miejsc wokół lotniska (również rejonu terminala Cargo oraz dojazdów pod ogrodzenie lotniska i innych uliczek wokół lotniska). Samochody postawione w rejonie zakazu mogą zostać odholowane.


Jednocześnie przypominamy, że na lotnisku nie wolno zostawiać bagaży bez opieki. Osoby, które pozostawią bagaż muszą liczyć się z możliwymi konsekwencjami.


Ze względu na specyfikę wydarzenia oraz kwestie bezpieczeństwa sytuacja i obowiązujące ograniczenia mogą ulec zmianie. Bieżące informacje nt. ewentualnych utrudnień na lotnisku będziemy publikować w miarę możliwości na naszych profilach w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/LotniskoChopina/
Twitter: https://twitter.com/ChopinAirport


Więcej informacji nt. utrudnień w dojazdach można znaleźć na stronie m.st. Warszawa: http://infoulice.um.warszawa.pl/
Bieżące informacje nt. sytuacji ruchowej samolotów można śledzić na stronie Lotniska Chopina w zakładce tablica lotów: https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/przyloty.html

Powrót