Lotnisko Chopina włącza się w promocję szczepień przeciw COVID-19. W terminalu największego portu lotniczego w Polsce pojawiły się grafiki zachęcające do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji. Szczepienia są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie sanitarnym i jak najszybszym powrocie do normalności.
Grafiki można zobaczyć we wszystkich halach terminala stołecznego lotniska. Widoczna na nich strzykawka, powiązana z akcentami lotniczymi – samolotami będącymi w nieustannym ruchu, ma symbolizować szczepienie jako najskuteczniejszy sposób na powrót do powszechnych podróży lotniczych.

– Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów, dlatego chcielibyśmy pokazać, że zaszczepienie się przeciwko COVID-19 powinno być wpisane w nasze nawyki, powinno być naszym naturalnym odruchem, zabezpieczającym przed transmisją koronawirusa – mówi Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina – Mamy nadzieję, że nasza akcja zwiększy zainteresowanie programem szczepień przeciw COVID-19, dzięki czemu podróże lotnicze znów staną się popularne. Dlatego właśnie postawiliśmy na hasło „ZDROWYodRUCH” – dodaje.
 

Działania warszawskiego lotniska wpisują się w ogólnopolską akcję #SzczepimySię, która została przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia i KPRM, by zachęcać Polaków do skorzystania z programu szczepień przeciw COVID-19. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” czuje się odpowiedzialne społecznie, a dzięki sukcesowi akcji #Szczepimy Się, polska gospodarka znów będzie się dynamicznie rozwijać. Tym samym wierzymy, że Polacy będą mogli wrócić do latania, czyli także na nasze lotniska. Dlatego aktywnie włączamy się w propagowanie szczepień przeciwko COVID-19.

Powrót